Recepty

Játra jsou úžasně bohatou potravinou překypující nutrienty. Rozhodně se je vyplatí konzumovat, protože 100g jater nám poskytne 1 000% DDD vitaminu A, 3 460% DDD vitamínů B12, 65% DDD folátu a 250% DDD riboflavinu. Dále obsahuje velké množství železa, mědi a cholinu. V době kdy jsou nám odevšad předkládány prázdné kalorie, se nám takové bohatství...

Podzim je tu a příroda nám servíruje neuvěřitelnou plejádu chutí rovnou pod nos. Kolikrát stačí jen vytáhnou paty z domu a lahodná večeře se poskládá téměř sama. Dnes jsem zakopla o několik smrkových a borových ryzců, kteří přímo prosili o zakomponování do chutného receptu. Na zahrádce se pak dobrovolně připojila většina ostatních ingrediencí.

Lahodný a levný podzimní pokrm plný vitamínů, minerálů, vlákniny a fytonutrientů. Vyživí tělo, posílí imunitní systém, podpoří zdraví mozku, nakrmí mikrobiom a hlavně chutná.

Tento hřejivý čajík je ideální pro chladné zimní odpoledne. Chutná, zahřeje, povzbudí a tělu dodá mnoho přirozených pomocníku v boji s případnými infekcemi.

Zimní krůta

20.01.2022

Zimní krůta s dýňovou rýží, oříškovým celerem a růžičkovou kapustou. Ideální oběd pro zimní neděli, jak by si to příroda přála. Obsahuje kvalitní protein se zeleninkou, která by ve sklepě vydržela až do jara. Příprava může být díky všemu loupání a krájení trochu zdlouhavá, ale výsledek stojí za to. Vaše chuťové buňky budou plesat a váš organismus...